Habit Maker – stwórz własny nawyk!

Zaczynam dzisiaj kolejną edycję konkursu Daj się poznać! Jestem mega podekscytowany całą tą inicjatywą. Nie zdarza się za często, że ktoś organizuje blogerski maraton dla  początkujących i zaawansowanych J

W tej edycji chcę zająć się stworzeniem prostej aplikacji (dla mnie mega skomplikowanej…) pod najbardziej popularny system operacyjny, która będzie składała się z backendu (obsługa użytkownika, działanie programu etc.) oraz interfejsu użytkownika, a jej nazwa to HABIT MAKER.

Habit Maker ma umożliwić wam zaplanowanie co chcecie osiągnąć w przeciągu najbliższych kilku tygodni/miesięcy poprzez budowę pozytywnych nawyków. Każdy użytkownik będzie mógł stworzyć kilka swoich celów i przypisać do nich konkretne działania.

 Geralt chce codziennie medytować, aby móc polować na potwory. Ustawia sobie jako cel „Medytacja 15 minut dziennie”, czas trzymania się nawyku to 66 dni. Za każdy dzień, kiedy mu się uda, odznacza na kalendarzu sukces.

habitmaker-prototypAle co sprawi, że użytkownik będzie trzymać się tych celów? NAGRODA.

Za każdy tydzień trzymania się nawyku jest nagroda! Ustalona wcześniej, przy tworzeniu nawyku. Nie ma nagrody częściowej – wszystko albo nic. Jeśli przestaniesz wykonywać swój cel to resetowany jest licznik i musisz zacząć od nowa.

Geralt ustalił, że nagrodą za jego codzienną medytację będzie 5 złotych denarów na tydzień. Medytował zawsze rano po przebudzeniu i po tygodniu wyciągnął z jednej sakiewki 5 denarów i przełożył do innej z napisem „Na weekend w Ciechocinku”. Dumny z siebie postanowił trzymać się swojego postanowienie przez kolejny tydzień i znowu mu się udało. To już dwa tygodnie codziennej medytacji, a jeszcze niedawno myślał, że to niemożliwe. Kolejne 5 denarów wylądowało w sakiewce „Na weekend w Ciechocinku”. Niestety, ale kiedy zaczął się trzeci tydzień, wyskoczyła mu podróż służbowa do wsi Midowniki, aby usiec wąpierza…przerwał medytację. Musiał rozpocząć swój cykl od nowa – „Wszystko albo nic” pomyślał.

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach! Zapraszam również na facebooka.

Pozdrawiam!

Reklamy

6 myśli w temacie “Habit Maker – stwórz własny nawyk!”

 1. Podoba mi się pomysł Twojej aplikacji. Cały czas interesuję się problemem budowy/zmiany nawyków. Bardzo dobra pozycją na temat nawyków jest ,,Siła nawyku” C. Duhigg.

  Polubienie

  1. Stworzyłem sobie mapę myśli i jako inspirację/motywację podałem właśnie tą bardzo ciekawą książkę. Obecnie stosuję dość podobny pomysł, aby codziennie ćwiczyć 15 minut i po całym tygodniu odkładam 25 zł na jeden cel i nawet działa, już w sumie 5 tygodni minęło 😉

   Polubienie

 2. Fajny pomysł, ciekawy jestem do jakiego rozwiązania widzianego z perspektywy użytkownika ostatecznie dojdziesz 🙂
  Sam póki co wspomagam się listą todo do budowania nawyków (proste cykliczne zadania „Postanawiam, że X” które muszę odklikać). Na pewno więc można to usprawnić narzędziem które pozwala opisać sobie cel, motywację, śledzić postęp, zmniejszać częstotliwość przypomnień itp 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s