Złośliwość rzeczy martwych, ale bardzo bliskich sercu

Piątek poranek 03.03.2017 godzina 9:00

Wspaniałe rozpoczęcie dnia. Dzisiaj uda się tyle zrobić rzeczy związanych z blogiem i projektem. Po tych kilku pozytywnych komentarzach naładowany motywacją ruszyłem do pracy. Specjalny wolny dzień, aby wystartować na pełnej …

No i klops. Jeden z dysków twardych w kompie stacjonarnym już od kilku dni działał trochę słabiej. Coś czułem, że w końcu może paść, dlatego wszystko co ważne przeniosłem na drugi dysk. No, ale nie będę z niego korzystał to żadnych dodatkowych problemów nie będzie…tak mi się tylko zdawało.

Pierwszy objaw: Komputer uruchamia się jakieś 20 minut

Drugi objaw : Dysk z partycjami D,E,F ma zawrotną prędkość 100kb/s

Trzeci objaw: Nie da się normalnie korzystać ze wspaniałego 5 letniego PCta!

Hmmm…pomyślałem o szybkiej naprawie – odłączę ten cholerny dysk od kompa i bez problemu będę dalej pracować, najwyżej stracę dostęp do kilku programów.

dav
Psikusik

Hmmmmm…okazało się, że dawno temu na tym dysku była partycja systemowa. Wywaliłem ją i stworzyłem nową, ale wszystkie dane do bootowania na nim zostały. No tak, muszę zrobić nową instalkę do systemu. Szybkie użycie KeyFinder (klucz też gdzieś zgubiłem…), poszukiwanie pendrive, porażka i shopping time.

Piątek 03.03.2017 godzina 13:00

Szybka podróż do sklepu w planie zakup nowego dysku twardego i pendrive’a. Powróciłem tylko z pendrivem. Ściągam ze strony microsoftu na laptopa instalkę windowsa 10, tworzę bootowalny dysk… Ważna decyzja do podjęcia…Czy tworzyć nową instalację systemu czy ratować starą? Przypomniałem sobie o pozostałościach po Autodeskowym Inventorze 2014 czy 2015, jakiś innych programach z czasów studiów na wspaniałej PWR. Ok – lecimy z wszystkim od zera!

Piątek 03.03.2017 godzina 16:26

System zainstalowany, wadliwy dysk odpięty, system plików uratowany! Oczywiście przyjemny prezent od sąsiadów i dość odważna deklaracja swoich preferencji! Tylko skąd smoki we Wrocławiu….

img_20170303_162609.jpg

Została tylko instalacja Visual Studio z bibliotekami do C++ oraz Qt… Po dość długim oczekiwaniu – nareszcie jest! Sukces! Fanfary! O kurde…czy to już 20?

Visual Studio + Qt
A tak wygląda radość!

Pozdrawiam, umęczony

baffledev

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s